Teleporada u kardiologa

Teleporada u kardiologa

Telemedycyna umożliwia telefoniczne konsultacje lekarskie nie tylko z lekarzami pierwszego kontaktu, ale również ze specjalistami różnych dziedzin medycyny.

 Umówienie się na konsultację do lekarza specjalisty jakim jest kardiolog, często wiąże się z długim czasem oczekiwania na wizytę. Chcąc umówić się na wizytę z Narodowego Funduszu Zdrowia najpierw należy udać się po skierowanie do lekarza rodzinnego, a następnie zarejestrować do określonego specjalisty. Pragnąć umówić się prywatnie również można się spotkać z długimi kolejkami. Teleporada medyczna umożliwia odbycie takiej konsultacji o wiele szybciej.

Na początku może się wydawać, iż jest to niemożliwe, by przez telefon lekarz kardiolog mógł wydać właściwą diagnozę. Okazuje się, iż już po samym wstępnym wywiadzie specjalista może wywnioskować przyczyny dolegliwości z jakimi zmierza się pacjent.

Skuteczność teleporady kardiologicznej

 Telefoniczna konsultacja lekarska może być równie skuteczna, jak stacjonarna wizyta w gabinecie. Po medyczną poradę należy umówić się w momencie, gdy osoba ma podwyższone ciśnienie. Lekarz pomoże również w przypadku zauważenia lekkiego bólu serca. Kardiolog przeanalizuje wcześniejsze wykonane badania czy wypisze e-receptę na nowe lub stałe leki.
 E-recepta to wersja elektroniczna recepty papierowej, którą otrzymuje pacjent na standardowej wizycie u specjalisty. Jej główną zaletą jest forma jej otrzymania – sms, mail. E-receptę można też znaleźć w Internetowym Koncie Pacjenta. Data ważności e-recepty może wynieść nawet jeden rok.
 Telekonsultacja z lekarzem kardiologiem jest dostępna dla wszystkich. To dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które są stałymi pacjentami takiego specjalisty, jak i takich, którzy pierwszy raz chcieliby uzyskać poradę. Lekarze kardiolodzy w Centrumteleporad.pl mają bardzo elastyczny grafik, dlatego na wizytę osoba potrzebująca konsultacji może umówić się najczęściej nawet tego samego dnia. Jest to bardzo pomocne w momencie, gdy rozmowa z lekarzem jest niezbędna przy dalszym leczeniu.