Psychoterapeuta

Psychoterapeuta to specjalista przygotowany do długotrwałego leczenia, rehabilitacji i profilaktyki zaburzeń psychicznych. Używa on do tego szerokiego wachlarza technik i metod psychoterapeutycznych. Jego dziedziną – tak ja w przypadku psychiatry oraz psychologa – jest zdrowie psychiczne. Psychoterapeuta to osoba o wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, doświadczeniach własnej psychoterapii, nadzoru i staży klinicznych. Do uzyskania certyfikatu potrzebuje wielu lat pracy psychoterapeutycznej z pacjentami pod nadzorem, własnej psychoterapii, spełnienia formalnych wymogów oraz zdania egzaminu końcowego. Psychoterapia to rodzaj rozbudowanego leczenia. Psychoterapeuta zawsze stawia dobro pacjenta na pierwszym miejscu. Praktyka w zawodzie psychoterapeuty wymaga przygotowania osobistego i wysokiej moralności. Ze względu na specjalistyczny wywiad i charakter pracy psychoterapeuty jedna porada trwa do 50 minut.

W jakich przypadkach zapytać o radę psychoterapeuty?

Do psychoterapeuty warto pójść wtedy, kiedy jest nam trudno radzić sobie z uczuciami i trwa to dłuższy czas. W przypadku gdy takie są zalecenia lekarza lub psychologa. W przypadku dolegliwości psychosomatycznych. Gdy podejrzewamy u siebie problem z depresją, zaburzeniami odżywiania, napadami lęku, fobią, obsesyjnymi myślami, problemami w funkcjonowaniu w społeczeństwie, przymusem powtarzania określonych czynności, przedłużającą się żałobą, trudnościami w budowaniu związków i relacji międzyludzkich.

Teleporady umożliwiają konsultację z wybranym lekarzem online. Taka usługa pozwala na profesjonalną poradę lekarską bez wychodzenia z domu. Dzięki teleporadzie nasi pacjenci unikają wielogodzinnych kolejek w stacjonarnych placówkach medycznych. Jest to duże ułatwienie szczególnie dla osób pracujących, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu oraz osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się. Każdy z naszych lekarzy ma niezbędne kwalifikacje oraz praktyki, które umożliwiają profesjonalną konsultację lekarską. Lekarz online w pierwszej kolejności przeprowadza szczegółowy wywiad ze swoim pacjentem, na podstawie którego podejmuje decyzje odnośnie do zaleceń lub dalszego leczenia. Nasi lekarze mają również możliwość wystawiania zwolnień lekarskich oraz e-recept. Proponujemy zapoznanie się ze specjalizacjami naszych lekarzy, aby móc wybrać odpowiedniego w stosunku do swoich potrzeb i dolegliwości. Każda ze specjalizacji skupia się na innej dziedzinie, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedniego specjalistę. Zachęcamy także do zapoznania się z profilami naszych lekarzy online. Znajdą tam Państwo niezbędne informacje dotyczące danego lekarza. Konsultacja online niczym nie różni się od wizyty w stacjonarnej przychodni, w większości przypadków okazuje się wystarczająca oraz skuteczna. W tym miejscu mogą wybrać Państwo jednego z naszych dostępnych lekarzy specjalistów oraz umówić się na teleporadę.