Lekarz rodzinny

Medycyna rodzinna to dział medycyny zajmującej się szeroko pojętą opieką medyczną zarówno dzieci, jak i dorosłych – wszystkich członków rodziny. Lekarz rodzinny ma szeroką wiedzę na temat chorób wszystkich układów wewnętrznych, jak i chorób dziecięcych. Funkcja lekarza rodzinnego to w dużej mierze obserwacja pacjentów, kierowanie leczeniem pacjentów, długotrwała opieka nad pacjentem, a także profilaktyka chorób. Lekarze rodzinni cechują się personalnym podejściem do leczenia pacjentów oraz ich rodzin. Stąd też rozróżnienie między internistami, lekarzami rodzinnymi i pediatrami. Zakres medycyny rodzinnej jest nieco szerszy niż internisty czy pediatry, dlatego z lekarzem rodzinnym warto skonsultować się, gdy potrzebne jest udzielenie świadczeń więcej niż jednemu pacjentowi z różnych grup wiekowych. Teleporada u lekarza rodzinnego to niezwykle wygodne rozwiązanie dla każdego z pacjentów. Szczegółowy wywiad przeprowadzony telefonicznie umożliwia ocenę stanu pacjenta oraz zaplanowanie dalszego leczenia lub wystawienie zwolnienia lekarskiego, jeśli okaże się to konieczne i recepty online. Teleporada u lekarza rodzinnego umożliwia konsultację ze specjalistą w odpowiednim dla nas terminie. Jest to też duże udogodnienie dla osób starszych, mających problemy z poruszaniem się.

W jakich przypadkach zapytać o radę lekarza rodzinnego?

Gorączka, kaszel, katar, pieczenie w trakcie oddawania moczu, brak apetytu, ból brzucha, biegunka i zaparcia, wymioty, wysypka oraz inne zmiany skórne, a także inne objawy, gdzie nie występuje zagrożenie utraty życia i trwałego ubytku na zdrowiu. Teleporada lekarza rodzinnego trwa do 15 minut.

Teleporady umożliwiają konsultację z wybranym lekarzem online. Taka usługa pozwala na profesjonalną poradę lekarską bez wychodzenia z domu. Dzięki teleporadzie nasi pacjenci unikają wielogodzinnych kolejek w stacjonarnych placówkach medycznych. Jest to duże ułatwienie szczególnie dla osób pracujących, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu oraz osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się. Każdy z naszych lekarzy ma niezbędne kwalifikacje oraz praktyki, które umożliwiają profesjonalną konsultację lekarską. Lekarz online w pierwszej kolejności przeprowadza szczegółowy wywiad ze swoim pacjentem, na podstawie którego podejmuje decyzje odnośnie do zaleceń lub dalszego leczenia. Nasi lekarze mają również możliwość wystawiania zwolnień lekarskich oraz e-recept. Proponujemy zapoznanie się ze specjalizacjami naszych lekarzy, aby móc wybrać odpowiedniego w stosunku do swoich potrzeb i dolegliwości. Każda ze specjalizacji skupia się na innej dziedzinie, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedniego specjalistę. Zachęcamy także do zapoznania się z profilami naszych lekarzy online. Znajdą tam Państwo niezbędne informacje dotyczące danego lekarza. Konsultacja online niczym nie różni się od wizyty w stacjonarnej przychodni, w większości przypadków okazuje się wystarczająca oraz skuteczna. W tym miejscu mogą wybrać Państwo jednego z naszych dostępnych lekarzy specjalistów oraz umówić się na teleporadę.