Lekarz pediatra

Pediatra to lekarz specjalista chorób wieku dziecięcego. Jest to szeroka specjalizacja. Lekarz pediatra otrzymał wszechstronne wykształcenie z zakresu niemalże każdej dziedziny medycyny. Ważnym zadaniem pediatry jest udzielanie porad rodzicom o odpowiedniej opiece nad dziećmi i niemowlętami, a także profilaktyka chorób dziecięcych i niemowlęcych. Lekarz pediatra powinien wykazywać cechy takie jak cierpliwość, umiejętność obchodzenia się z dziećmi, a także wyczucie i spostrzegawczość, gdyż dzieci – inaczej niż dorośli – przekazują, że coś im dolega. Teleporada u lekarza pediatry jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla rodzica, ponieważ terminy nie są tak odległe, jak w przypadku przychodni rodzinnej, dodatkowo wizyta nie wymaga oczekiwania w kolejce. Dzięki konsultacji online każdy rodzic uzyskuje szybką możliwość kontaktu ze specjalistą w razie wystąpienia niepokojących objawów u najmłodszych. Zdecydowanie ogranicza to stres, który towarzyszy szukaniu lekarza oraz oczekiwaniu na przyjęcie, jednocześnie martwiąc się o samopoczucie dziecka.

W jakich przypadkach zapytać o radę pediatry?

Gorączka, kaszel, katar, nadmierna płaczliwość, nadpobudliwość, nadmierna senność, apatia i osowiałość dziecka, brak reakcji na gesty, głos, mimikę, wzdęty brzuszek, biegunki i zaparcia, wymioty, brak apetytu, wysypka i wszelkie zmiany skórne, oraz inne objawy, gdzie nie występuje zagrożenie utraty życia i trwałego ubytku na zdrowiu. Teleporada lekarza pediatry trwa do 15 minut.

Teleporady umożliwiają konsultację z wybranym lekarzem online. Taka usługa pozwala na profesjonalną poradę lekarską bez wychodzenia z domu. Dzięki teleporadzie nasi pacjenci unikają wielogodzinnych kolejek w stacjonarnych placówkach medycznych. Jest to duże ułatwienie szczególnie dla osób pracujących, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu oraz osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się. Każdy z naszych lekarzy ma niezbędne kwalifikacje oraz praktyki, które umożliwiają profesjonalną konsultację lekarską. Lekarz online w pierwszej kolejności przeprowadza szczegółowy wywiad ze swoim pacjentem, na podstawie którego podejmuje decyzje odnośnie do zaleceń lub dalszego leczenia. Nasi lekarze mają również możliwość wystawiania zwolnień lekarskich oraz e-recept. Proponujemy zapoznanie się ze specjalizacjami naszych lekarzy, aby móc wybrać odpowiedniego w stosunku do swoich potrzeb i dolegliwości. Każda ze specjalizacji skupia się na innej dziedzinie, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedniego specjalistę. Zachęcamy także do zapoznania się z profilami naszych lekarzy online. Znajdą tam Państwo niezbędne informacje dotyczące danego lekarza. Konsultacja online niczym nie różni się od wizyty w stacjonarnej przychodni, w większości przypadków okazuje się wystarczająca oraz skuteczna. W tym miejscu mogą wybrać Państwo jednego z naszych dostępnych lekarzy specjalistów oraz umówić się na teleporadę.