Lekarz kardiolog

Lekarz kardiolog zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób serca oraz naczyń krwionośnych. Do kardiologa należy rozpoznawanie oraz leczenie nabytych lub wrodzonych wad serca i układu krążenia. Ważnym zadaniem specjalisty kardiologii jest również profilaktyka chorób układu krążenia i zapobieganie dalszemu rozwojowi chorób u pacjentów. Porada lekarza kardiologa trwa do 20 minut.

W jakich przypadkach zapytać o radę lekarza kardiologa?

Konsultacja leczonych i rozpoznanych schorzeń układu krwionośnego, zmiany w samopoczuciu lub brak poprawy po przyjęciu leków kardiologicznych, szybkie męczenie się po wysiłku fizycznym, częste uczucie uderzenia krwi do głowy, zmiany rytmu serca, dyskomfort i ucisk w klatce piersiowej, obrzęki twarzy, rąk i nóg, omdlenia i zasłabnięcia oraz inne objawy, gdzie nie występuje zagrożenie utraty życia i trwałego ubytku na zdrowiu.

Teleporady umożliwiają konsultację z wybranym lekarzem online. Taka usługa pozwala na profesjonalną poradę lekarską bez wychodzenia z domu. Dzięki teleporadzie nasi pacjenci unikają wielogodzinnych kolejek w stacjonarnych placówkach medycznych. Jest to duże ułatwienie szczególnie dla osób pracujących, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu oraz osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się. Każdy z naszych lekarzy ma niezbędne kwalifikacje oraz praktyki, które umożliwiają profesjonalną konsultację lekarską. Lekarz online w pierwszej kolejności przeprowadza szczegółowy wywiad ze swoim pacjentem, na podstawie którego podejmuje decyzje odnośnie do zaleceń lub dalszego leczenia. Nasi lekarze mają również możliwość wystawiania zwolnień lekarskich oraz e-recept. Proponujemy zapoznanie się ze specjalizacjami naszych lekarzy, aby móc wybrać odpowiedniego w stosunku do swoich potrzeb i dolegliwości. Każda ze specjalizacji skupia się na innej dziedzinie, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedniego specjalistę. Zachęcamy także do zapoznania się z profilami naszych lekarzy online. Znajdą tam Państwo niezbędne informacje dotyczące danego lekarza. Konsultacja online niczym nie różni się od wizyty w stacjonarnej przychodni, w większości przypadków okazuje się wystarczająca oraz skuteczna. W tym miejscu mogą wybrać Państwo jednego z naszych dostępnych lekarzy specjalistów oraz umówić się na teleporadę.