Lekarz internista

Internista to lekarz specjalista chorób narządów wewnętrznych. Zajmuje się on diagnozowaniem, leczeniem, a także profilaktyką chorób każdego z układów. Jest to bardzo szeroka specjalizacja, która wymaga od lekarza obszernej wiedzy na temat wielu dziedzin medycyny. Dlatego internista to często lekarz pierwszego kontaktu. W związku z tym niejednokrotnie podejmuje też decyzje o dalszym leczeniu specjalistycznym. Nie należy jednak mylić lekarza internisty z lekarzem rodzinnym, ponieważ są to dwie, zupełnie inne dziedziny. Pamiętajmy, że internista specjalizuje się w chorobach układu wewnętrznego człowieka oraz bada wyłącznie osoby dorosłe. Dzięki szczegółowemu wywiadowi przeprowadzonemu za pomocą teleporady internista jest w stanie określić przyczynę dolegliwości oraz wyznaczyć dalsze postępowanie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, istnieje również możliwość wystawienia e-recepty przez internistę. Porada lekarza internisty trwa zwykle do 15 minut.

W jakich przypadkach zapytać o radę specjalistę chorób wewnętrznych?

Najczęstsze dolegliwości zgłaszane do internisty to między innymi: podwyższona temperatura, kaszel, katar, ból brzucha, biegunki i zaparcia, wymioty, pieczenie w trakcie oddawania moczu, brak apetytu, wysypki i zmiany skórne oraz inne objawy, gdzie nie występuje zagrożenie utraty życia i trwałego ubytku na zdrowiu.

Teleporady umożliwiają konsultację z wybranym lekarzem online. Taka usługa pozwala na profesjonalną poradę lekarską bez wychodzenia z domu. Dzięki teleporadzie nasi pacjenci unikają wielogodzinnych kolejek w stacjonarnych placówkach medycznych. Jest to duże ułatwienie szczególnie dla osób pracujących, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu oraz osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się. Każdy z naszych lekarzy ma niezbędne kwalifikacje oraz praktyki, które umożliwiają profesjonalną konsultację lekarską. Lekarz online w pierwszej kolejności przeprowadza szczegółowy wywiad ze swoim pacjentem, na podstawie którego podejmuje decyzje odnośnie do zaleceń lub dalszego leczenia. Nasi lekarze mają również możliwość wystawiania zwolnień lekarskich oraz e-recept. Proponujemy zapoznanie się ze specjalizacjami naszych lekarzy, aby móc wybrać odpowiedniego w stosunku do swoich potrzeb i dolegliwości. Każda ze specjalizacji skupia się na innej dziedzinie, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedniego specjalistę. Zachęcamy także do zapoznania się z profilami naszych lekarzy online. Znajdą tam Państwo niezbędne informacje dotyczące danego lekarza. Konsultacja online niczym nie różni się od wizyty w stacjonarnej przychodni, w większości przypadków okazuje się wystarczająca oraz skuteczna. W tym miejscu mogą wybrać Państwo jednego z naszych dostępnych lekarzy specjalistów oraz umówić się na teleporadę.