Lekarz dermatolog

Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką zmian skórnych, chorób włosów i paznokci. Częstą przyczyną chorób skóry są wady w funkcjonowaniu układów narządów wewnętrznych, zmiany hormonalne, następstwa chorób zakaźnych, alergii, a nawet nowotworów, dlatego lekarz dermatolog ma szeroką wiedzę ogólnomedyczną. W przypadku telefonicznej konsultacji z dermatologiem zaleca się konsultację video lub przesyłanie zdjęć zmian skórnych. Pozwoli to na szczegółową identyfikację problemu oraz zastosowanie odpowiedniego leczenia. Lekarz dermatolog nie widząc zaistniałych zmian skórnych, może nie być w stanie udzielić odpowiedniej pomocy. Po dokładnym zapoznaniu się z problemem dermatolog może wyznaczyć kierunek dalszego leczenia oraz wystawić online e-receptę. Konsultacja z dermatologiem, oparta o odpowiednią dokumentację zdjęciową, niewiele różni się od wizyty w gabinecie stacjonarnym.

W jakich przypadkach zapytać o radę lekarza dermatologa?

Wszelkiego rodzaju zmiany skórne, trądzik, przebarwienia skóry (jasne lub ciemne plamy na skórze), wysypki, egzemy, podrażnienia, kurzajki, łuszczyca, odleżyny, łupież, grzybice paznokci oraz inne objawy, gdzie nie występuje zagrożenie utraty życia i trwałego ubytku na zdrowiu. Porada lekarza dermatologa trwa do 20 minut.

Teleporady umożliwiają konsultację z wybranym lekarzem online. Taka usługa pozwala na profesjonalną poradę lekarską bez wychodzenia z domu. Dzięki teleporadzie nasi pacjenci unikają wielogodzinnych kolejek w stacjonarnych placówkach medycznych. Jest to duże ułatwienie szczególnie dla osób pracujących, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu oraz osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się. Każdy z naszych lekarzy ma niezbędne kwalifikacje oraz praktyki, które umożliwiają profesjonalną konsultację lekarską. Lekarz online w pierwszej kolejności przeprowadza szczegółowy wywiad ze swoim pacjentem, na podstawie którego podejmuje decyzje odnośnie do zaleceń lub dalszego leczenia. Nasi lekarze mają również możliwość wystawiania zwolnień lekarskich oraz e-recept. Proponujemy zapoznanie się ze specjalizacjami naszych lekarzy, aby móc wybrać odpowiedniego w stosunku do swoich potrzeb i dolegliwości. Każda ze specjalizacji skupia się na innej dziedzinie, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedniego specjalistę. Zachęcamy także do zapoznania się z profilami naszych lekarzy online. Znajdą tam Państwo niezbędne informacje dotyczące danego lekarza. Konsultacja online niczym nie różni się od wizyty w stacjonarnej przychodni, w większości przypadków okazuje się wystarczająca oraz skuteczna. W tym miejscu mogą wybrać Państwo jednego z naszych dostępnych lekarzy specjalistów oraz umówić się na teleporadę.