Dietetyk

Dietetyk jest specjalistą – magistrem dietetyki, który może również być lekarzem – którego domeną jest żywienie człowieka. Zajmuje się on zarówno osobami chorymi jak i doradza pacjentom zdrowym w utrzymaniu zdrowia. Dietetyk jest odpowiedzialny za wskazania dotyczące żywienia indywidualnego i żywienia zbiorowego, edukacją społeczeństwa na temat żywienia oraz promowaniem zdrowego trybu życia i oczywiście diety. Od dietetyka wymagana jest również szeroka wiedza na temat medycyny, anatomii, biochemii, i psychologii. Porada dietetyka trwa co najmniej 40 minut.

W jakich przypadkach zapytać o radę dietetyka?

Dieta od dietetyka może być dobrym rozwiązaniem praktycznie dla każdego. Kiedy planujemy odchudzanie, lub chcemy przybrać na wadze, a także utrzymać wagę prawidłową.  W przypadku problemów ze skórą, włosami, paznokciami, w przypadku występowania alergii pokarmowych, pieczenia i obrzęku jamy ustnej, bólu brzucha, mdłości, biegunek czy wymiotów po spożyciu określonych produktów spożywczych. Gdy zmagamy się z cukrzycą, chorobami żołądka, jelit, wątroby, woreczka żółciowego, serca oraz inne objawy, gdzie nie występuje zagrożenie utraty życia i trwałego ubytku na zdrowiu.

Teleporady umożliwiają konsultację z wybranym lekarzem online. Taka usługa pozwala na profesjonalną poradę lekarską bez wychodzenia z domu. Dzięki teleporadzie nasi pacjenci unikają wielogodzinnych kolejek w stacjonarnych placówkach medycznych. Jest to duże ułatwienie szczególnie dla osób pracujących, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu oraz osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się. Każdy z naszych lekarzy ma niezbędne kwalifikacje oraz praktyki, które umożliwiają profesjonalną konsultację lekarską. Lekarz online w pierwszej kolejności przeprowadza szczegółowy wywiad ze swoim pacjentem, na podstawie którego podejmuje decyzje odnośnie do zaleceń lub dalszego leczenia. Nasi lekarze mają również możliwość wystawiania zwolnień lekarskich oraz e-recept. Proponujemy zapoznanie się ze specjalizacjami naszych lekarzy, aby móc wybrać odpowiedniego w stosunku do swoich potrzeb i dolegliwości. Każda ze specjalizacji skupia się na innej dziedzinie, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedniego specjalistę. Zachęcamy także do zapoznania się z profilami naszych lekarzy online. Znajdą tam Państwo niezbędne informacje dotyczące danego lekarza. Konsultacja online niczym nie różni się od wizyty w stacjonarnej przychodni, w większości przypadków okazuje się wystarczająca oraz skuteczna. W tym miejscu mogą wybrać Państwo jednego z naszych dostępnych lekarzy specjalistów oraz umówić się na teleporadę.